Mlekomat

Automatyczny Dystrybutor Mleka Pełnego

Kontakt w sprawie Mlekomatów: dreamtomczyk@dream.pl

D1

d2

 

Pierwszy MlekoMat już działa

w Polsce!

HPIM6668

Pierwszy Mlekomat zakupiony od naszej firmy już działa w Tarnowskich Górach i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców całego miasta i okolic.

MlekoMat – Automatyczny Dozownik Mleka Pełnego jest to urządzenie do sprzedaży nieprzetworzonego świeżego mleka („prosto od krowy”), które działa jako automat samodzielnie dozujący odpowiednie ilości mleka, wybrane przez konsumenta do własnych naczyń lub butelek konsumenta.

MODEL DL 1  – wolnostojący, jest schładzalnikiem o ściance grubości 50 mm przeznaczonym do umieszczenia w zamkniętym, zabezpieczonym miejscu. Można w nim umieścić jeden pojemnik na mleko o objętości do 230 litrów. Wyposażony jest w agregat chłodniczy o mocy 850W.

MODELE DL 2  – Te dwa modele wykonywane są jako schładzalniki przemysłowe ze ściankami o grubości 70 mm z izolacją termiczną o wysokiej gęstości. Wyposażone są w przemysłowe agregaty schładzające RIVACOLD pozwalające utrzymać odpowiednią temperaturę w każdym klimacie. W szczególnych warunkach pogodowych (w strefach arktycznych) wyposaża się je w układ grzałek elektrycznych regulujących temperaturę.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:

  • Całkowicie zautomatyzowany proces dystrybucji mleka
  • Łatwa i szybka obsługa
  • Bezpieczny i higieniczny dla konsumenta
  • Mycie automatyczne
  • Spełnia wymagania sanitarne i regulacje prawne państw Unii Europejskiej
  • Umożliwia dystrybucję mleka, jogurtu w różnych smakach
  • Zapewniamy indywidualny wystrój graficzny zgodny z wymaganiami klienta
 
 

WYSOKĄ JAKOŚĆ MLEKA GWARANTUJE DOBÓR MATERIAŁÓW ORAZ WŁAŚCIWA IZOLACJA ZBIORNIKÓW NA MLEKO

Firma Condor wykonuje zbiorniki na mleko z podwójną izolacją termiczną z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej “aisi 316L”. Wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia jest perfekcyjnie wygładzona w procesie elektro polerowania w celu uzyskania optymalnej higieny przechowywania mleka. Każdy pojemnik jest wykonywany na terenie Unii Europejskiej!

Zbiorniki wyposażone są w centralną pokrywę, pompę dozującą, mieszadło, czujnik temperatury, kulistą dyszę myjącą do automatycznego mycia komory dozującej, zawór spustowy DN40. Cztery kółka umocowane do podstawy ułatwiają transport. Oferowane są w pojemnościach: 150-180-230 litrów. Automatyczny system mycia do pojedynczych lub połączonych szeregowo zbiorników na mleko może być dostarczony jako wyposażenie dodatkowe.

 

SPOSOBY TRANSPORTU

Pojemniki z mlekiem powinny być transportowane do dystrybutorów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w specjalnie przystosowanych do tego samochodach wyposażonych w system prowadnic, teleskopowych siłowników i wyciągarki lub w hydrauliczną platformę załadowczą.

WPROST DO KONSUMENTA

Nasz system dystrybucji mleka skraca jego drogę od producenta do konsumenta. Dzięki czemu producent sprzedając szybciej uzyskuje większy zysk i jednocześnie oferując konsumentowi świeży produkt o naturalnym smaku. Oprócz mleka konsument może z automatycznych dystrybutorów nabyć inne produkty wiejskie (jajka, masło, ser…).

Mlekomat

PROSTOTA I WYGLĄD

Mlekomaty dostępne są jako urządzenia wolnostojące lub do zabudowy, która może być wykonana jako otwarty domek z drewna lub stalowy kontener. Dystrybutory mleka umieszczone są zawsze wewnątrz przemysłowych schładzalników zapewniających temperaturę 4ºC.

Zabudowa umożliwia umieszczenie w jej wnętrzu także dystrybutorów z innymi produktami wiejskimi takimi jak: sery, jajka, śmietana itp a także dystrybutora na puste butelki na mleko czy jogurt. Oprawa graficzna budynku oraz dystrybutora zależy od sprzedawcy i jego smaku artystycznego.

MlekomatMlekomat

WERSJA MOBILNA

Istnieje również możliwość stworzenia wersji mobilnej w postaci zabudowanej na samochodzie dostawczym lub jako przyczepy.
Takie rozwiązanie umożliwia ustawienie automatu w różnych miejscach, np w każdym dniu tygodnia w innym miejscu, co powoduje pozyskanie większej ilości konsumentów na większym obszarze przy użyciu jednego automatu.

 

WYPOSAŻENIE AUTOMATU DOZUJĄCEGO

W skład automatu dozującego wchodzi: ekran 7“, panel sterujący, pojemnik na pieniądze, czytnik kart, układ dozujący mleko, 2 lampy ultrafioletowe i wyposażenie myjące wnękę dystrybutora. Całość wykonana jest z trwałej stali nierdzewnej “aisi 316L”. Urządzenie może być wyposażone w wygodną i funkcjonalną półeczkę.

Mlekomat - wyposażenieMlekomat - wyposażenie

INNOWACYJNOŚĆ GWARANTUJE PORÓWNYWALNE KORZYŚCI

Automat zapewnia możliwość montażu różnych dozowników jogurtu o odmiennych smakach bez potrzeby zmiany dystrybutora. System zapewnia zapamiętywanie danych podstawowych takich jak temperatura mleka, wymiana zbiorników, lista błędów i awarii w okresie jednego roku.

Urządzenie ma możliwość zamontowania bezpośredniego podłączenia telefonicznego lub GSM pozwalającego monitorować pracę automatu.

HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO

Mlekomat jest wyposażony w różne systemy zabezpieczające interes sprzedawcy i konsumenta w oparciu o wymogi sanitarno-higieniczne zapewniające okresową dezynfekcję i automatyczne mycie dystrybutora.

 

FORMY PŁACENIA

Automat może akceptować różne formy płatnicze tj. monety, banknoty, karty kredytowe, płatnicze…

 

ZDALNE STEROWANIE

Urządzenie samoistnie powiadamia specjalnym sms-em o każdym nienormalnym zachowaniu się systemu (przesyłanym do centrali serwisowej lub bezpośrednio do właściciela). Może współpracować z kamerą umożliwiającą nagrywanie w czasie 24 h na dobę lub przekazywanie danych Internetem do centrali serwisowej. Automat może być połączony “on-line” w celu kontrolowania dobowego utargu z wyszczególnieniem płatności dokonanych gotówką lub różnego typu kartami płatniczymi.

D1

SERWIS

Kontrolę i testy urządzeń można przeprowadzić poprzez telefon lub Internet. Wszystkie usterki mogą być rozpoznane i naprawione. Zapewniamy przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi i napraw tych urządzeń. Każde z nich zaopatrzone jest w odpowiednią instrukcje i schemat elektryczny.

Okres gwarancji na wszystkie części urządzenia obejmuje 1 rok.

CONDOR GWARANTUJE WYSOKĄ JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ SWYCH URZĄDZEŃ

Od ponad 30 lat Condor produkuje części ze stali nierdzewnej do instalacji mlecznych. Condor specjalizuje się w produkcji komponentów do pozyskania i transportu mleka i jego przetworów.

Szczególne miejsce w programie firmy zajmują wszelkiego typu pojemniki na mleko do schładzalników, jednostek końcowych, baniek. Wyroby ich cechuje wysoka jakość wykonania, wybór najlepszych surowców ze stali nierdzewnych, doskonałe wykończenie powierzchni, prostota i funkcjonalność.

MLEKOMAT

Automatyczny Dozownik Mleka

Pełnego (ADMP)

MLEKOMAT

1.MLEKOMAT – model CUSNA TOPChłodzona komora o wymiarach 2270 x 1370 x 1970
z możliwością podawania mleka lub jogurtu,
bez zbiornika

Elektronicznie sterowany dozownik ze stali nierdzewnej, automatycznie otwierane drzwiczki do wnęki dystrybutora, zapamiętywanie danych w okresie 1-go roku, naklejka na ścianie czołowej 2,27×1,97 m z danymi dostawcy mleka, dwie lampy UVA, przesłona przeciw muchom, karta SIM do komunikacji internetowej, wyświetlacz z zaprogramowaną wiadomością wizualną wyświetlaną w pętli, antywłamaniowy pojemnik na monety, wzmocniona podłoga ze stali nierdzewnej. Wewnątrz można umieścić 2 zbiorniki 230 l, lub 300 l oraz zasobniki z środkiem myjącym komorę dozującą

 2.MLEKOMAT – model CERRETOChłodzona komora o wymiarach 2070 x 1370 x 1970
z możliwością podawania mleka lub jogurtu,
bez zbiornika

Elektronicznie sterowany dozownik ze stali nierdzewnej, automatycznie otwierane drzwiczki do wnęki dystrybutora , zapamiętywanie danych w okresie 1-go roku, naklejka na ścianie czołowej 2,27×1,97 m z danymi dostawcy mleka, dwie lampy UVA, przesłona przeciw muchom, karta SIM do komunikacji internetowej, bez wyświetlacza, czytnik kart płatniczych, wzmocniona podłoga ze stali nierdzewnej. Wewnątrz można umieścić 2 zbiorniki 230 l lub 300 l oraz zasobniki z środkiem myjącym komorę dozującą

 3. MLEKOMAT – model CAVALBIANCO Chłodzona komora o wymiarach 1170 x 1170 x 2000
bez możliwości podawania jogurtu tylko do mleka,
bez zbiornika

Elektronicznie sterowany dozownik ze stali nierdzewnej 18/10 , automatycznie otwierane drzwiczki do wnęki dystrybutora, zapamiętywanie danych w okresie 1-go roku, naklejka na ścianie czołowej z danymi dostawcy mleka, dwie lampy UVA, czytnik kart płatniczych, karta SIM do komunikacji internetowej, przesłona przeciw muchom i zasobniki z środkiem myjącym komorę dozującą

 4. MLEKOMAT – model CANOSSAChłodzona komora o wymiarach 1170 x 1170 x 2000
bez możliwości podawania jogurtu tylko do mleka,
bez zbiornika

Elektronicznie sterowany dozownik ze stali nierdzewnej 18/10, przesłona przeciw muchom, antywłamaniowy pojemnik na monety, drzwiczki dystrybutora mleka otwierane ręcznie, półka na zewnątrz, podłoga ze stali nierdzewnej. Automat przemywający komorę dystrybucyjną po każdej operacji napełniania butelki, stała dysza napełniająca, zapamiętywanie danych w okresie 1-go roku, sonda temperatury mleka, system kontroli mieszadła, system kontroli ilości mleka sprzedanego; grafika standardowa.
Na 1 zbiornik mleka o pojemności 150 l lub 230 l

Opcjonalne wyposażenie do modelu CANOSSA:

 Elektronika do karty do GSM Elektroniczny czytnik do kart płatniczych

ZBIORNIKI

Zbiorniki izotermiczne, z pompą dozującą, mieszadłem, sondą temperatury, wtyczką 16 polową i zaworem dennym: 150 l, śr. 600 – wysokość 1100mm 230 l. śr. 700 – wysokość 1280mm 300 l. śr. 800 – wysokość 1300mm Zbiorniki nieizotermiczne z pompą dozującą, mieszadłem, sondą temperatury, wtyczką 16 polową i zaworem dennym: 150 l, śr. 600 – wysokość 1100mm 200l śr. 700 – wysokość 1200mm 250 l. śr. 700 – wysokość 1280mm 300 l. śr. 800 – wysokość 1300mm Złącze umożliwiające pracę dwu zbiorników. UWAGA. Zestaw dwóch zbiorników pracujących w systemie naczyń połączonych, może obsłużyć jedna pompa mleka, drugi zbiornik dostarczany jest bez pompy mleka.

 

 

 
 
Automat do sprzedaży pustych
butelek oraz innych artykułów